Eğitim Sistemimiz

EĞİTİM GRUPLARIMIZIN OLUŞUMU;

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan kurumumuzda eğitim yaş grupları öğrencilerimizin doğum tarihleri dikkate alınarak ayarlanmaktadır. Öğrenci ay aralıkları eğitim kalitesi ve öğrencilerimizin akranları ile sosyalleşmeleri temelinde olabildiğince düşük aralıklarda tutularak eğitim uzmanlarımızca ayarlanmaktadır.

ASÇAY ANOKULU EĞİTİM PROGRAMI

Geçmiş yılların verdiği tecrübe ile temel eğitim felsefemizi sizlere tekrar hatırlatmak isteriz; Eğitim işin içinde olan herkesin tecrübe ettiği gibi; eğitimi tek bir yaklaşıma indirgemek mümkün değildir. Sadece belli bir eğitim yöntemine bağlı kalmak, çeşitli öğretim amaçlarını kapsamaktan uzaktır. Öğretilecek konuların içeriğine, dersin amacına, öğrencilerin seviye ve ihtiyaçlarına göre, öğretim yöntemleri seçilmelidir. Biz Asçay Anaokulu olarak bu temel bakış açılarını dikkate alarak okul öncesinde yer alan yaklaşımları yakından takip etmekte ve eklektik bir bakış açısıyla eğitim programımızı düzenlemekteyiz.

Eğitim materyallerimiz öğretmenlerimizin Haziran Ayı seminer döneminde yoğun bir mesai harcayarak seçtikleri eğitim setleri, İngilizce zümremizce belirlenmiş Cambridge yayınlarının eğitim setleri, satranç programı için okul öncesine uyarlanmış çalışma materyalleri, Fastrackids uygulamaları için akıllı interaktif sınıfta yer alan özel yazılım programları ve bunların Türkçe materyallerinden oluşmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim faaliyetlerini desteklemek adına kullanılan oyuncak, oyun hamuru ve kağıt ürünlerinin tamamının sağlık sertifikaları bulunan dünyanın önde gelen markalarının ürünleri olduğunu belirtmek isteriz.

"Bizler öğrencilerimizin her gün eğitim saatlerinde burada olacağı düşüncesiyle hareket etmekteyiz. Zaman zaman geç gelme, erken alma durumlarının olması ve bunların sıklaşması , eğitim öğretimi olumsuz etkilemektedir. Bunun la ilgili gerekli özeni göstermenizi rica ederiz."